Säljavdelningen

här hittar du kontaktuppgifter till säljavdelningen men även till våra andra avdelningar som projektörer, applikationsspecialister, utbildningsansvarig och marknadsavdelning.

Om du har några frågor eller behöver hjälp med något, tveka inte att kontakta oss genom vårt supportverktyg

Försäljningsgruppen nås via 010–30 333 05
Mån – fre kl 08:00 – 16:00 med lunchstängt 12:00 – 13:00

Försäljningschef

Mikael Wanland

Klintgatan 8
SE-273 32 Tomelilla
E-post: mikael.wanland@solelgrossisten.se
Telefon: +46 (0)10- 30 333 18 

Länk till Google maps

KAM - region Syd

Dick Palmér

Bröderna Pihls gränd 2 (Oceanhamnen)
SE – 252 36 Helsingborg
E-post: dick.palmer@solelgrossisten.se
Telefon: + 46 (0)10- 30 333 21
Mobil: + 46 (0)767-888 325

Länk till Google map

KAM - region Väst

Tommy Åhs

Faktorvägen 17R
SE – 434 37 Kungsbacka
E-post: tommy.ahs@solelgrossisten.se
Telefon: + 46 (0)10-30 333 66
Mobil: + 46 (0)767-881 167

Länk till Google maps

KAM - region Stockholm och Nord

Royne Rösselhart

Kemistvägen 2A
SE – 183 79 Täby
E-post: royne.rosselhart@solelgrossisten.se
Telefon: + 46 (0)10-30 333 15
Mobil: + 46 (0)767-888 073

Länk till Google maps

KAM - Riks

Kristian Francke

Klintgatan 8
SE-273 32 Tomelilla
E-post: kristian.francke@solelgrossisten.se
Telefon: + 46 (0)10-30 333 31
Mobil: + 46 (0)767-880 128

Länk till Google maps

Innesäljare och Victronexpert

Jonas Svensson

Klintgatan 8
SE-273 32 Tomelilla
E-post: jonas.svensson@solelgrossisten.se
Telefon: + 46 (0)10-30 333 63
Mobil: + 46 (0)767-888 548

Länk till Google maps

Innesäljare

Emin Mujezinovic

Klintgatan 8
SE-273 32 Tomelilla
E-post: emin.mujezinovic@solelgrossisten.se
Telefon: + 46 (0)10-30 333 60
Mobil: + 46 (0)767-888 142

Länk till Google maps

projektör

Anette Lindberg

Faktorvägen 17R
SE – 434 37 Kungsbacka
E-post: anette.lindberg@solelgrossisten.se
Telefon: + 46 (0)10-30 333 27

Länk till Google maps

Projektör & Energilager

Carolina Wallerström

Kemistvägen 2A
SE – 183 79 Täby
carolina.wallerstrom@solelgrossisten.se
Telefon: + 46 (0)10-30 333 62

Länk till Google maps

Utbildningsansvarig

Oliver Nylund

Kemistvägen 2A
SE – 183 79 Täby
E-post: oliver.nylund@solelgrossisten.se
Telefon: + 46 (0)10-30 333 29
Mobil: + 46 (0)767-880 322 

Länk till Google maps

Sortiment- och inköpschef

Mikael Johansson

Faktorvägen 17R
SE – 434 37 Kungsbacka
mikael.johansson@solelgrossisten.se
Telefon: + 46 (0)10-30 333 12
Mobil: + 46 (0)76-7777 618

Länk till Google maps

Marknadschef

Ulrika Andersson

Klintgatan 8
SE-273 32 Tomelilla
E-post: ulrika.andersson@solelgrossisten.se
Växel: +46 (0)10 – 30 333 00

Är du annonsör?

Maila oss!

Skriv gärna ett mail så återkommer vi om det finns ett intresse.
E-post: marknad@solelgrossisten.se

SÄLJKONTOR

hitta till oss

Kontakta oss

Kontakta oss via våra kontaktformulär så återkommer vi snarast.

Tekniska frågor

Här kan du kontakta oss och få support gällande dina tekniska frågor.

Webshopen

Handla hem dina produkter direkt i vår webshop!

Rulla till toppen